5 LİRAYA İZMİRLİNİN DERDİNİ DİNLİYOR

İzmir'de yaşayan 67 yaşındaki Nur Türkay, her gün Alsancak semtindeki Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde oturup, 5 TL'ye dert dinliyor.

5 liraya İzmirlinin derdini dinliyor

13 Ocak 2018 Cumartesi 12:06

İzmir Kıbrıs Şehitleri'nde caddenin kenarına koyduğu taburesine oturan Türkay, kartona yazdığı '5 TL'ye dert dinlenir' yazısıyla görenlerin dikkatini çekiyor.

EN ÇOK AŞK VE AYRILIK KONULARINI ANLATIYORLAR
Hürriyet'te yer alan habere göre, derdi tasası olanlar 5 lira karşılığında Türkay'a içini döküyor. İnsanların daha çok ayrılık ve aşk gibi konularda kendisiyle dertleştiğini söyleyen Nur Türkay, "Çok insanın derdi var, millet dolu. Benden akıl isteyenler oluyor. Yaşadıkları durumu anlatıp sıkıntıdan nasıl kurtulacağına dair bana akıl danışıyorlar. Ben de yaşım ve deneyimlerim doğrultusunda onlara yardımcı oluyorum. İnsanlar için ayrılık ve aşk sorunları daha önemli. İşsiz ve parasız da olsalar bana sevgililerini anlatıyorlar.

Her yaştan insan gelip konuşuyor" dedi.

5a59b8bf67b0a91388c6c2a3.jpg

BAZI GÜNLER 50, BAZI GÜNLER 200 KAZANIYOR
Her gün sabahtan akşama kadar dert dinleyen Türkay, bazı günler 50 lira bazı günler 200 lira kazandığını söyleyerek "Ama para geldiği gibi gidiyor. Sokak hayvanlarına mama alıyorum. 3 ayda bir yaşlılık maaşım olsa da herkesin geçim derdi var" diye konuştu.

BAŞKA ŞEHİRLERDE DE BENZER KİŞİLER VAR
Bir benzeri yaz aylarında Balıkesir'de iki genç tarafından yapılınca dert dinleyerek 1 lira alan iki kişi gözaltına alınan gençler daha sonra serbest bırakılmıştı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.