GÜNCEL SİYASETTEN UZAKLARDA

Doğan YURDAKUL

08 Ağustos 2017 Salı 15:33

Yakın dostlarım, özellikle sevgili arkadaşım Merdan Yanardağ ve ABC’nin editörleri uzun zamandır yazmadığımdan yakınıyorlar. 
Hiçbiri kusura bakmasınlar, şaibeli referandumdan bu yana güncel siyasetten çok uzaklaştım. Yolsuzluk haberleri, dış politikada sürekli patinaj yapılması, o dedi bu dedi lafları beni bıktırdı. O ara Adalet yürüyüşü içimizi rahatlatan küçük bir kıvılcım oldu, umarım bütün bir bozkırı yakan bir yangın olur, buna ihtiyacımız var.
Hele o adaletsizlik! Birçok gazeteci arkadaşım haksız yere hapiste. Hiçbiri alınmasın darılmasın ama  en çok Silivri’den koğuş arkadaşım Ahmet Şık’a yanıyorum. Sen Fetö aleyhinde kitaplar yaz, sonra da Fetöcülükten tutuklan! O kitapları Silivri’de elle nasıl  yazdığını bir ben bilirim, bir de Nedim Şener bilir. 
Ahmet, Odatv davasının son duruşmasında bana “Doğan Abi senden bir rakı-balık daveti bekliyorum” demişti, ardından tutuklandı.  Ahmetçiğim sen hele bir çık, dünyanın bütün rakı-balıkları senin olsun. Ahmet’in ve tüm gazeteci arkadaşlarımın bir an önce özgürlüklerine kavuşmalarını diliyorum. 
Benden sual edecek olursanız, eşim ufak bir akciğer rahatsızlığı geçirdi, bir hafta Ankara Bayındır Hastahanesinde kaldık. Çok şükür sonuçları iyi çıktı. Sayın Doktor Okan Akhan’a teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.
Şimdi yaşlı kedimle birlikte dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Datça’dayım. Denize giriyorum ve Fransızca’dan bir çeviri yapıyorum. 1815’ te veba salgını için İstanbula’a gelmiş ve dokuz yıl kalmış Brayer adlı Fransız bir doktorun anıları. Her yeri sokak sokak anlatıyor. Okuyunca bugünkünden çok farklı bir İstabul’la karşılacaksınız. Sanırım Ekim  ayında yayınlanır. 
Asker mektubu gibi olduysa özür dilerim.. O zaman büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim.
Güzel günlerin geleceğinden hiç kuşkunuz olmasın.
Hepinize sağlıklı ve mutlu günler diliyorum. 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.