İSTANBUL DEVLET TİYATROSU’NDA İSTİFA!

İstanbul Devlet Tiyatrosu (DT) Müdürü Celal Kadri Kınoğlu, ‘Avrupa’ adlı oyunun Şubat ayı programından kaldırılması nedeniyle istifa etti.

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda istifa!

09 Şubat 2018 Cuma 16:01

İstanbul Devlet Tiyatrosu (DT) Müdürü Celal Kadri Kınoğlu, 'Avrupa' adlı oyunun Şubat ayı programından kaldırılması nedeniyle istifa etti. 

İngiliz oyun yazarı David Greig'in, Mehmet Birkiye'nin yönettiği ve İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen, 'toplumsal ve ekonomik açıdan çürümeye yüz tutmuş bir sınır kasabasına tren seferlerinin iptal edildiği gün gelen iki kaçak mültecinin, ülkelerindeki savaştan kaçarken, ekonomik sorunların yerli halk üzerinde yarattığı gerilimin kurbanlarına dönüşmesini' anlatan 'Avrupa oyunu geçtiğimiz Ekim ayında prömiyerini yapmıştı. Oyuna ayrıca +13 yaş sınırı da getirilmişti.

Oyun, önce İstanbul Devlet Tiyatroları'nın Şubat ayı programında da yer almış ancak ardından Devlet Tiyatroları tarafından yapılan açıklamada, ''13-17 Şubat tarihleri arasındaki programımızda oyun değişikliği yapılmak zorunda kalınmış olup, söz konusu tarihlerde Cevahir Salon 2'de temsil edilmesi planlanan 'Avrupa' adlı oyunumuz yerine aynı tarihler ve sahnede 'İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı' adlı oyunumuz sahnelenecektir. Satışa çıkmış olan 13 Şubat tarihindeki 'Avrupa' oyunumuza internet üzerinden bilet alan izleyicilerimiz ellerindeki biletler ile 'İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı' oyunumuzu izleyebilirler veya iade talep eden izleyicilerimiz biletlerinin iadesi için biletsatis@ devtiyatro.gov.tr adresine rezervasyon numaralarını e-posta ile göndererek iade işlemlerini gerçekleştirebilirler” denildi.

BİMER'E ŞİKAYET GELDİ, GENEL MÜDÜR KALDIRDI

Programda yer aldığı duyurulan oyunun BİMER'e gelen şikayet nedeniyle yeni atanan Genel Müdür Mustafa Kurt tarafından programdan çıkarıldığı öğrenildi.

İstanbul Devlet Tiyatroları Müdürü Celal Kadri Kınoğlu ise ‘oyunun programdan çıkarılmasına’ itiraz etti. İtirazı kabul görmeyen Kınoğlu, görevinden istifa etti ederken yerine de Ali Atilla Şendil atandı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.