MÜNİR ÖZKULUN EŞİ KONUŞTU: 11 YIL SÜREN ACILARI NİHAYET BİTTİ

93 yaşında hayata gözlerini yuman Münir Özkul'un eşi Umman Özkul, "Öyle yatalak kalsaydı yeter ki benim olsaydı." diyerek yaşadığı büyük acıyı anlattı.

Münir Özkulun eşi konuştu: 11 yıl süren acıları nihayet bitti

14 Ocak 2018 Pazar 12:50

Son günlerde genci yaşlısı, yediden yetmişe herkesi yasa boğan yeşilçamın usta aktörlerinden Münir Özkul'un yaşamını kaybetmesi ortak bir acıyla bir araya getirmiş, hepimiz onun hayat verdiği, sevgiyi ve aile kavramlarını bir ders gibi öğreten filmlerini üzüntü ve özlemle paylaşır olmuştuk.


5 Ocak günü hayatını kaybeden Yeşilçam’ın usta ismi Münir Özkul’u, son anına kadar yanında olan eşi Umman Özkul, büyük kayıbının ardından duygu ve düşüncelerini anlatan bir röportaj verdi. 

'YATALAK KALSAYDI, YETER Kİ BENİM OLSAYDI'
Posta gazetesine röportaj veren Umman Özkul, “Evliliğimiz 40 yıllıktı. Aramızda 27 yaş vardı. Ama bu hiç sorun olmadı. Münir’e ilk görüşte aşık olmuştum. O bana daha sonra aşık oldu. Ben yatağa bağımlı olsaydım, eminim o bana çok daha iyi bakardı. Münir mükemmeldi. Benden önceki üç eşiyle de çok iyi anlaşmıştı. Eski eşlerine büyük değer verirdi. Hiçbir eşi için kötü laf söylemezdi. Bu uzun hastalık sürecinde hepsi kendilerine düşen görevi yaptı. Bu yolu tek başıma yürümedim. Münir’e aşık son kadın bendim. Aşkımı yaşatmak için de aşkla uğraştım.” diyerek Münir Özkul’a ne kadar bağlı olduğunu anlattı.

ca1fa7cdb9db3dee9c145d12e3a00c82.jpg

'11 YILDIR SÜREN ACILARI NİHAYET BİTTİ'

Umman Özkul sözlerine şöyle devam etti: “Çok zordu. Dilerim ki hiç bir aşık bunu yaşamaz. Onu artık kaybedeceğimi anladım. Güner’i (Münir Özkul’un Suna Selen’den olan kızı) çağırdım. Zaten evi bize çok yakın. Koştu geldi. Yanağımı Münir’in yanağına dayadım. Güner de elini tuttu. Sonra melek gibi uçtu. Öyle yatalak kalsın, yeter ki benim olsun düşüncem belki size bencil gelebilir. Tek tesellim; 11 yıldır süren acıları nihayet bitti.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.