NURETTİN VEREN FETÖ'NÜN SIRLARINI 2006'DA ANLATMIŞ...

Fethullah Gülen Örgütü'nün bütün yönleriyle ilk kez Merdan Yanardağ ortaya çıkarmıştı. Yanardağ 2006 yılında Kanaltürk Televizyonuna yaptığı programa Nurettin Veren'i çıkarmış, daha sonra konuyla ilgili "Kuşatılan Türkiye" adlı bir kitap yazmıştı.

Nurettin Veren FETÖ'nün sırlarını 2006'da anlatmış...

06 Ağustos 2016 Cumartesi 15:22

Fethullah Gülen'in bir zamanlar en yakınındaki isimlerden biri olan Yazar Nurettin Veren CNN Türk'te Didem Arslan'ın sunduğu Türkiye'nin Gündemi isimli programın konuğu oldu. 

Veren'in FETÖ itirafları sosyal medyayı sallarken program saatlerce sürdü. Fethullahçı Terör Örgütü'nün sırlarını açıkça anlatan, Fethullah Gülen'le işkence yaptıklarını itiraf eden Veren'in bu söyledikleri yeni değil. 

YANARDAĞ ORTAYA ÇIKARDI

Veren, yıllar önce Kanaltürkl ekranlarında Merdan Yanardağ'ın hazırlayıp sunduğu Yolsuzluk ve Yoksulluk programında Cemaat'in sırlarını deşifre etmişti. Programın tamamını daha sonra Ulusal Kanal'da birçok kez banttan yayınlamıştı. Gülen Örgütü ilk kez bu programdan sonra bütün yönleriyle ortaya çıkmıştı. 

Gazeteci Merdan Yanardağ, daha sonra bir dizi belgenin de yer aldığı, program bantlarının çözümlerinin de ek olarak bulunduğu "Kuşatılan Türkiye" adlı bir kitap yazmıştı. Kitap 26 baskı yapmış, uzun süre en çok satanlar listesinde kalmıştı. 'Kuşatılan Türkiye' kitabı, F. Gülen Örgütü konusunda hazırlanan en kapsamlı çalışma olara biliniyor.

Bugün anlattıklarıyla şaşkınlık yaratan Veren'in o dönem söyledikleri toplumu sarsmasına karşın, hükümet ve yargı sistemi harekete geçmedi. Yöneticilerden kimse tarafından "ciddiye alınmadı" ve Veren, AKP-Cemaat çevreleri tarafından 'meczup' ilan edildi.  

İşte Merdan Yanardağ'ın tam 10 yıl önce hazırlayıp sunduğu, Türkiye'yi sarsan o programın kayıtları; 

merdan-yanardag-seti-6-kitap-takimc4bb75737e7995d11e54538b69f3da33.jpg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.