POLİS İŞ CİNAYETLERİNİ PROTESTO EDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE SALDIRDI

Kocaeli Üniversitesinde bir grup öğrenci, okullarındaki inşaatta taşeron olarak çalışırken bir iş cinayetinde yaşamını yitiren Ali Çalışkan için basın açıklaması yapmak istedi. Öğrenciler özel güvenlik ve polisin saldırısı ile karşı karşıya kaldı.

Polis iş cinayetlerini protesto eden üniversite öğrencilerine saldırdı

13 Şubat 2018 Salı 14:55

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’nde bulunan eğitim fakültesi inşaatında geçen hafta yaşanan iş cinayetinde yaşamını yitiren taşeron işçi Ali Çalışkan için İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) önünde toplanan öğrencilere polis saldırdı.

Basın açıklaması yaparak taşeron işçiliği ve iş cinayetini protesto etmek isteyen öğrenciler önce özel güvenliğin, ardından da polisin saldırısıyla karşılaştı.

Evrensel'de yer alan habere göre özel güvenliğin müdahalesi sonrası Mühendislik Fakültesi önüne geçen öğrenciler, açıklamalarını burada yapmak istedi. Mühendislik Fakültesi önünde özel güvenlik ve çevik kuvvetin sert saldırısıyla karşılaşan öğrencilerden 14'ü gözaltına alındı. Polis ve özel güvenliğin Mühendislik Fakültesi içinde açıklamaya katılan öğrencileri tek tek aramaya başladığı ve gözaltı işlemlerini devam ettireceği öğrenildi. 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.