UĞUR DÜNDAR'DAN KILIÇDAROĞLU'NA SON ÇAĞRI

Daha önce CHP Genel Başkan adaylarına programına davet eden Uğur Dündar, üç adaydan olumlu yanıt aldığını ancak Kılıçdaroğlu'nun henüz bir yanıt vermediğini yazdı.

Uğur Dündar'dan Kılıçdaroğlu'na son çağrı

02 Şubat 2018 Cuma 09:10

Sözcü yazarı Uğur Dündar köşesinde “CHP genel başkan adaylarına tarihi çağrı!..” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Dündar son 15 yılda kendisinin yöneticisi olduğu, unutulmayan üç açık oturumu hatırlattı. Dündar “Okuduğunuz satırların yazarı tarafından yönetilen üç açık oturum, medyada çok sesliliğin vazgeçilmezliğini, parlamenter demokratik sistemlerde muhalefetin denetim görevini yerine getirmesinin önemini ve iktidarın şeffaf-hesap verebilir yönetim anlayışına sahip olması gerektiğini kanıtlamaları açısından tarihi değer taşıyordu” dedi.

ADAYLARA ÇAĞRI
Yazısında “İzmir'de Gazeteciler Cemiyeti'nin önderliğinde basın emekçisi meslektaşlarımızın yayımladığı saygın bir gazete var. Adı; 9 EYLÜL…” diyen Dündar, gazetenin yazarı Prof. Dr. Ülgen Zeki Ok’un köşesinden alıntı yaptı. Ok yazısında CHP Genel Başkanlığına aday olan isimlerin Uğur Dündar’ın yöneteceği bir programda tartışmalarını önerdi.  

KİMLER OLUMLU YANIT VERDİ
Uğur Dündar bu öneriyle ilgili olarak şu satırları kaleme aldı:

“Geçen hafta izinli olduğum için bu yazıyı okur okumaz Twitter'deki @ugurdundarsozcu hesabımdan paylaşımda bulundum ve çok yerinde gördüğüm öneriyi hayata geçirebilmek için hazır olduğumu duyurdum.

Adaylardan İstanbul Barosu'nun eski Başkanı Prof. Ümit Kocasakal ile YARSAV'ın Kurucu Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu çağrıma hemen olumlu cevap verdiler ve tartışmak için hazır olduklarını açıkladılar.

Yalova Milletvekili Muharrem İnce de Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun yer alacağı bir açık oturuma memnuniyetle katılacağını belirtti.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu'ndan ise henüz cevap gelmedi!..”

'BUGÜN SON GÜN'
“Yarın kurultay başlıyor” diyen Uğur Dündar yazısını şöyle sürdürdü:

“Yani bugün son gün. Delege hesaplarını, ‘Aday olmak için delegeden yeterli oyu alamayacak olanlarla Genel Başkan niçin karşı karşıya gelsin’ gibi antidemokratik söylemleri bir kenara bırakarak, çağrımı yineliyorum.

Akşam Halk Arenası var. Daha önceden adlarını açıkladığımız değerli konuklarımızla yapacağımız programı 9 Şubat'a ertelemeyi göze alarak adaylara son kez sesleniyorum:

Halk Arenası'nda bir araya gelip tartışın ve halkın elinden alınan ‘karar verme hakkını’ ona yeniden kazandırın.

Bu bayrağı taşımak, demokratik hoşgörü ve çok sesliliğe saygının simgesi olan CHP'ye ve onu yönetecek olanlara çok yakışır…”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.