YAVUZ BİNGÖL: ARİF SAĞ'DAN DAHA İYİ BİR İNSANIM...

Halk müziği sanatçısı Arif Sağ'ın açıklamalarına yanıt veren Yavuz Bingöl, "Ben onun gibi bağlama çalamam ama ondan daha iyi bir insanım" dedi.

Yavuz Bingöl: Arif Sağ'dan daha iyi bir insanım...

05 Şubat 2018 Pazartesi 17:16

Halk müziği sanatçısı Arif Sağ, her fırsatta Erdoğan destekçiliği yapan Yavuz Bingöl'e önceki gün yaptığı açıklamada tepki göstermiş, "Ben öyle birini tanımam etmem. Nasıl virtüöz oluyor. Yavuz'u Yavuz yapan ne sanatı, ne de şusu busu. Solcuyum diye ortaya çıktı. Sol kesim de 'Bu çocuk solcuymuş' diyerek peşine takıldı. Sonra karşınıza böyle çıktı" diye cevap vermişti.

YAVUZ BİNGÖL'DEN YANIT 
Havuz medyasından Sabah'a konuşan Yavuz Bingöl "Ben hiçbir zaman virtüözlük, büyük sanatçılık iddialarında bulunmadım... Ne ustalara saygısızlık ederiz, ne de halkı küçümseriz; sanatımızı icra ederiz. Takdir halka aittir. Bu milletin gönlünde bir yer edinebilirsek bu bizim için en büyük mutluluktur, en büyük payedir. Başkalarının takdirine de ihtiyacımız yoktur" diyen Bingöl, "Bizim inandığımız Anadolu irfanına ve adabına sığmaz, yakışmaz. Son söz olarak, ben onun gibi bağlama çalamam ama ondan daha iyi bir insanım. Hem bana, hem de Orhan Abi'ye söyledikleriyle yılların birikimini tüketmiştir, çok üzücü" açıklamalarında bulundu.

Arif Sağ topa tuttu: Yavuz Bingöl kim, öyle birini duymadım

'ERDOĞAN'I SEVMEK SUÇ MU?'
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Berkin Elvan'ın annesi Gülsüm Elvan'ı yuhalatması üzerine Yavuz Bingöl, “Tayyip Bey'in annesine küfredildi, o da Berkin'in annesini yuhalattı. Bu çok insani” dediği için tepki çekmişti. Ayrıca,  Yavuz Bingöl bir röportajında, Erdoğan'ın bir dünya lideri olduğunu ve son nefesine kadar yanında olacağını da söyleyerek. Bingöl "Erdoğan'ı sevmek suç mu? Ben kendisinin duruşunu seviyorum" açıklamalarında bulunmuştu.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.